AV. DERYA ECE KATAYIFÇI
  • Adres:

    Atatürk caddesi, Cebrail mah, Mıstıkoğlu İşh., K4 N12 Antakya/HATAY

  • İletişim:

    Phone: 0326 213 90 44
    E-mail: info@kadayifcihukuk.com

AV. DERYA ECE KATAYIFÇI

KURUCU

Derya Ece Katayıfçı, 2007 yılında Maltepe Üniversitesinde hukuk eğitimini tamamlamıştır. Eğitimi devam ederken New York Language School da İngilizce eğitimi görmüştür. Hukuk eğitimini tamamladıktan sonra 2007 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Konservatuar Bölümüne giren Katayıfçı, eğitimini 2012 yılında tamamlayarak opera/şan/kompozitörlük bölümlerinden mezun olmuştur.  Konservatuar eğitimi devam ederken, 2007 yılında Avukat Songül Reyhanioğlu Darı ofisinde Avukatlık Stajına başlamış, avukatlık stajı devam ederken Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Alanında yüksek lisansa başlamıştır. Staj bitiminin ardından avukatlık mesleğine 2008 yılında Avukat Songül Reyhanioğlu Darı ve Avukat Nida Işıl Katayıfçı ile birlikte ortak olarak başlamıştır. 2010 yılından itibaren internet ortamında ve Üniversite dergilerinde Makaleler yayınlamaya başlamıştır.  2016 yılında Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk alanında yüksek öğrenimine devam etmiştir. 2014 – 2020 yılları arasında Hatay Barosu Kültür ve Sanat Komisyonu Başkanı olarak, 2017-2020 yılları arasında Hatay Barosu Staj Kurulu üyesi olarak, 2017-2019 yılları arasında Staj Eğitim Komisyonunda "Eğitmen" olarak görev almış ve dersler vermiştir. 2015 yılında Hatay Barosu KSK Türk Halk Müziği Korosunu, 2018 yılında Hatay Barosu KSK Tiyatro Grubunu kurmuştur. Mesleğinin ilk yıllarından itibaren üyesi olduğu "Çocukları Koruma Derneği" bünyesinde bir çok projeye katılmış ve 2017 yılında "Dünyaya İz Bırak" projesini başlatmıştır. "Dünyaya İz Bırak" projesi kapsamında ihtiyaç sahibi okul boyaması, kütüphane yapımı, kitap bağışı, ağaç ekimi, cezaevi projeleri gerçekleştirmiştir ve devam etmektedir. Yüksek öğrenimine Ufuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde devam etmiş ve tamamlamıştır. Katayıfçı, 2020 yılının başında Anadolu Üniversitesinin Fransızca Medya ve İletişim bölümünde 4. lisans eğitimine başlamıştır. Havacılığa çocukluğundan beri ilgi duyan Katayıfçı, Ağustos 2022 ay/tarihinde Girne Kıbrıs Üniversitesi Pilotaj bölümünde lisans eğitimine başlamıştır. Gündelik hayatta nefes aldıran tek yer olan sanat, Katayıfçı'nın hayatında önemli bir yere sahiptir. Hukuk yaşamı ve mesleki çalışmalarının yanında Katayıfçı, amatör sanat çalışmalarına da devam etmektedir.

2018 yılında Hatay Barosu Yayınevi, “İstinafın Benzeri Kurumlar ile Karşılaştırılması” kitabı yayınlanmıştır.

2020 yılında Seçkin Yayınevi, "7251 sayılı HMK değişiklikleri ile Yargı Kararları Işığında Medeni Usul Hukukunda İstinaf" kitabı yayınlanmıştır.  

2023 yılında yayınlanması beklenilen "Boşanma" isimli kitabının çalışmaları devam etmektedir.

Konkordato ve Konkordato Komiserliği, Bilirkişi Temel Eğitim, Avukat Ücretleri ve Nitelikli Hesaplaması, İş Hukukundan Kaynaklanan Nitelikli Hesaplamalar, Borçlar Hukuku ve Nitelikli Hesaplamalar, İcra ve İflas Hukuku Nitelikli Hesaplamalar, Ticaret Hukuku Nitelikli Hesaplamalar, Mal Rejiminden Kaynaklı Nitelikli Hesaplamalar, Mirastan Kaynaklı Nitelikli Hesaplamaları, İmar Hukuku, Ticaret Hukuku, İmar Barışı, Boşanma, Ceza Hukuku, Aile Hukuku, Bilişim Hukuku, Fikri ve Mülkiyet Hukuku, Miras Hukuku, Tüketici Hukuku, Vatandaşlık Hukuku, Yabancılar Hukuku gibi birçok alanda sertifika programı tamamlamıştır.